Poleć znajomym

Przekładaniec

Jak zbierać punkty?

Autor: (910 pkt.)
Ekspert Kulinarny - Przepis z bloga: Do Buzi

Wczorajszy wieczór upłynął pod znakiem pieczenia makowców, tortu malinowego, gotowania kapuchy z grzybami i tarcia chrzanu. Ja największy swój udział miałam jednak w wyrabianiu ciasta drożdżowego i pieczeniu przekładańca (do ciasta trzeba niezłej krzepy - chyba dlatego właśnie mnie wybrano)

Sposób przygotowania

  1. Najpierw robimy ciasto drożdżowe (0,5 kg mąki, 3dkg drożdży, 3 żółtka, pół szklanki cukru i skórka z cytryny). Wyrobić ciasto i poczekać aż wyrośnie. W międzyczasie robimy nadzienie.

  2. Pierwsza warstwa od dołu to 25dkg mielonych orzechów, zagotowanych z pół szklanki cukru i pół szklanki mleka (nie wiedzieć czemu, ale do mielenia orzeszków też mnie wzięli...)

  3. Druga warstwa to mak - taki sam jak na makowiec, sparzony i zmielony 2 razy (500gr maku wystarczy). Podgrzewamy z jedną szklanką cukru, dodajemy 3 żółtka i bakalie (rodzynki, róża, smażona skórka pomarańczowa). Na koniec dodajemy pianę z 3 białek i mieszamy.

  4. Trzecia warstwa to kandyzowana smażona dynia, pokrojone figi, smażone wiśnie i odrobina róży.

  5. Ciasto dzielimy na 4 równe kulki, wałkujemy pierwszą kulę na kształt blachy. Ciasto układamy na posmarowanej blaszce, nakładamy pędzelkiem białko i pierwszą warstwę nadzienia.

  6. Wałkujemy drugą warstwę ciasta, przykrywamy nią orzeszki, smarujemy białkiem i nakładamy mak. Wałkujemy trzecią warstwę ciasta, smarujemy białkiem i nakładamy figi, różę (nie za dużo), dynię i wiśnie. Na koniec przykrywamy to czwartą warstwą ciasta, smarujemy białkiem i pieczemy godzinę w 160-170 stopniach. Na zdjęciu poniżej kolorowa warstwa dyni, fig i wiśni.

  7. Danie dla wytrwałych, ale zdecydowanie warto. Straciłam na wyrabianie ciasta i przemielenie orzechów sporo energii, dlatego idę trochę podjeść. Smacznego!

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.