Poleć znajomym

Ser zgliwiały

Jak zbierać punkty?

Autor: (910 pkt.)
Ekspert Kulinarny - Przepis z bloga: Do Buzi

Potrawą mi osobiście zawsze kojarzącą się z domem jest tzw. ser zmądrzały, znany też jako ser zgliwiały. Przysmak jest dość specyficzny, odznacza się nieprzyjemnym zapachem w trakcie przygotowywania, ale uwierzcie mi – ma swoich amatorów, do których jak najbardziej się zaliczam.

Sposób przygotowania

  1. Należy zaopatrzyć się w tzw. ser od baby, nie da się zrobić tego dania z sera ze sklepu, wyprodukowanego w sterylnych warunkach. Z tego powodu jadam ser zmądrzały tylko w rodzinnych stronach, gdzie o prawdziwy ser łatwiej niż w metropolii. Należy go pokruszyć do miseczki i odstawić na kilka dni w ciepłe miejsce. Gdy zaczyna się ‘ciągnąć’ (i strasznie śmierdzieć), możemy zabrać się za smażenie. Dodajemy parę jajek, trochę kminku, sól, pieprz do smaku. Najlepiej zjadać na ciepło na chlebku. Dla smakoszy!

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.