Poleć znajomym

Szwedzki stół

Jak zbierać punkty?

Autor: (910 pkt.)
Ekspert Kulinarny - Przepis z bloga: Do Buzi

Sposób przygotowania

  1. Żeby uczcić pierwszy dzień funkcjonowania Do Buzi wybraliśmy się późnym wieczorem do centrum handlowego gdzie po jak zwykle krótkich i jak rzadko efektywnych zakupach do naszych buź trafiły legendarne hot dogi z ikea. Zjedzone jak na szwedzką kuchnię przystało - na stojąco przy stole. I to nie jakieś tam z keczupem i musztardą a wersja luksusowa! Z cebulką prażoną i ogórkiem! (trzeci hot dog w wersji minimal służył za deser). Gdy odchodziliśmy od kasy pani od hot dogów oznajmiła, że zostało ich tylko 17 więc połowa długiej kolejki poszła do domu głodna i sfrustrowana. Na szczęście ikeowego hot doga można przygotować w swojej własnej kuchni. Wszystkie składniki (mrożone bułki i parówki, szwedzka musztarda, keczup heinz, cebulka i ogórki) można kupić w tamtejszym sklepiku. W pakiecie taniej a ile przyjemności.

  2. Oj ciężko by było dobrać tu właściwe wino. Tym bardziej, że w ikeowym sklepiku do wyboru jest tylko Sutter Home w trzech kolorach i Cava Fereixenet. Dlatego uroczystą kolację popiliśmy szwedzkim napojem korzennym Nygarda (w składzie woda, cukier, konserwanty i na samym końcu cień korzennego aromatu) o kolorze coca coli i smaku słodko kwaśnej wody gazowanej z lekko gorzką końcówką. Wyborne!

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.

Recenzje przepisu:

  1. zuzia (Gość) 20 marca 2012, 17:51

    łał jaki dobre